PREFABRYKACJA DOMÓW

Technologia naszej firmy przewiduje w większości prefabrykację ścian i dachów na hali produkcyjnej, a następnie montaż domów, z gotowych elementów, na miejscu budowy. Przygotowanie prefabrykatów trwa około 30 dni, a sam montaż domu do stanu zamkniętego zajmuje średnio 3 dni. Odbywa się on na wcześniej przygotowanym fundamencie.

Prefabrykacja odbywa się na hali produkcyjnej pod ścisłą kontrolą i w optymalnych warunkach. Pozwala to na uniknięcie wielu błędów popełnianych na budowach w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. To gwarancja terminowego zakończenia prac niezależnie od pogody. W naszej fabryce domów stosujemy zaawansowaną pełną prefabrykację, co oznacza, że przygotowujemy ściany zewnętrzne, wewnętrzne, stropy i dachy. Ściany są na produkcji uzupełniane w instalacje oraz izolację cieplną. Drewniane domy prefabrykowane określane są również jako domy gotowe.

Wszystkie elementy prefabrykowane poddawane są obróbce na nowoczesnych maszynach ciesielskich. Stosujemy zaawansowane technologie, które gwarantują perfekcyjną dokładność oraz szybką realizację zamówień. Konstrukcje drewniane oraz więźby dachowe projektujemy za pomocą specjalistycznego programu Dietrich’s 3D CAD/CAM. Do produkcji domów oraz konstrukcji dachów używamy linii ciesielskiej Hundegger.

Ściana zewnętrzna standardowo ma 26 cm izolacji termicznej, w tym izolacja główna 20 cm z wełny drzewnej Steico zell wdmuchiwana pomiędzy konstrukcję oraz izolacja fasadowa 6 cm z wełny drzewnej Steico protect. Bezpośrednio na izolację fasadową nanosi się klej, siatkę i tynk. Konstrukcję tworzą belki z drewna świerkowego w klasie C24 o przekroju 45 x 195 mm. Od wewnętrznej strony wykonuje się poszycie z płyt konstrukcyjnych OSB grubości 15 mm oraz warstwę paroizolacji. Wykończenie stanowią płyty gipsowe zbrojone włóknem. Ściana zewnętrzna o takim przekroju ma współczynnik przenikania ciepła U=0,15.
Grubość ściany: 32.75cm

PRZEKRÓJ ŚCIANY ZEWNĘTRZNEJ

PRZEKRÓJ ŚCIANY WEWNĘTRZNEJ

Ściany wewnętrzne są wypełnione izolacją akustyczną i poszyte obustronnie płytą gipsową zbrojoną włóknem. Konstrukcję ścian wewnętrznych stanowią belki z drewna świerkowego w klasie C24 o przekroju 45 x 95 mm.
Grubość ściany: 12cm

STAN ZAMKNIĘTY WYKOŃCZONY Z ZEWNĄTRZ

FUNDAMENT

Dom posadowiony jest na płycie fundamentowej zbrojonej, z belką obwodową pod ściany zewnętrzne i jedną warstwą siatki zbrojeniowej wylewanej na placu budowy, z betonu wodoszczelnego W8. Płyta fundamentowa jest izolowana od spodu XPS 8 cm oraz EPS 15 cm. Rozprowadzenie kanalizacji jest wykonywane pod płytą fundamentową

KONSTRUKCJA ŚCIAN

Materiałem wykorzystywanym przez nas do budowy jest świerk skandynawski – drewno konstrukcyjne, certyfikowane, klasy C24. Konstrukcję ścian zewnętrznych tworzą belki o przekroju 45 x 195 mm w rozstawie osiowym co 625 mm, a konstrukcję ścian działowych belki o przekroju 45 x 95 mm w takim samym rozstawie. Standardowa wysokość w świetle pomieszczeń to 260 cm.

KONSTRUKCJA DACHU

Konstrukcję dachu stanowią wiązary dachowe z drewna klasy C24 łączonego na blachy kolczaste.

IZOLACJA ŚCIAN ZEWNĘTRZNYCH

Ściany zewnętrzne są zaizolowane wełną drzewną STEICO zell pomiędzy konstrukcją. Na zewnątrz wykonana jest izolacja fasadowa STEICO protect o grubości 6 cm.

ELEWACJA

Na płyty STEICO protect nakładany jest klej, siatka a następnie tynk cienkowarstwowy. W zależności od projektu w elewację mogą być wkomponowane ozdobne elementy drewniane ze świerku skandynawskiego.

POKRYCIE

Pokrycia wykonujemy najczęściej z blachodachówki panelowej. Orynnowanie jest metalowe, a podbitka drewniana.

OKNA

Trzyszybowe okna Avante o profilu 6- komorowym Salamander z ciepłymi ramkami i trzema uszczelkami są obsadzane w ciepłym montażu na taśmy rozprężne. Alternatywnie, za dopłatą, można zamówić okna drewniane Sokółka. Na zewnątrz wykonujemy parapety z blachy płaskiej w kolorze pokrycia dachu.

DRZWI

Drzwi drewniane, wysokiej klasy, wyprodukowane przez firmę Derpal.

BRAMA GARAŻOWA

Bramy garażowe, segmentowe, z napędem elektrycznym firmy Wiśniowski lub AluTech.

WYKOŃCZENIE ŚCIAN PŁYTAMI GIPSOWYMI

Ściany wewnętrzne poszywane są jednostronnie płytą gipsową zbrojoną włóknem.

STAN DEWELOPERSKI

INSTALACJE

Instalacje elektryczne w peszlach i instalacje hydrauliczne prowadzone są w szczelinie instalacyjnej oraz pomiędzy konstrukcją ścian działowych. Ogrzewanie podłogowe lub rury do grzejników rozkładane są w warstwie posadzki. Wykonywana jest wentylacja grawitacyjna lub za dopłatą wentylacja mechaniczna z rekuperacją.

POSADZKA

Posadzki betonowe na parterze o grubości 6 cm wylewane są w częściach mieszkalnych domu na końcowym etapie budowy, na styropian podłogowy EPS o grubości 6 cm.

IZOLACJA ŚCIAN DZIAŁOWYCH

Ściany działowe są izolowane akustycznie wełną mineralną o grubości 10 cm.

IZOLACJA STROPU

Stropy są izolowane wełną drzewną lub mineralną.

WYKOŃCZENIE ŚCIAN PŁYTAMI GIPSOWYMI

Ściany zewnętrzne od wewnątrz są poszywane płytą gipsową zbrojoną włóknem na szczelinę instalacyjną. Ściany wewnętrzne są poszywane z drugiej strony płytą gipsową zbrojoną włóknem.

WYKOŃCZENIE SUFITÓW
PŁYTAMI GIPSOWYMI

Sufity są poszywane płytą gipsową zbrojoną włóknem na stelażach.

ENERGOOSZCZĘDNE DOMY DREWNIANE

NASZ ADRES:

ŻELKÓW KOLONIA
UL. PIASKOWA 27
08-110 SIEDLCE

+48 505 027 173

BIURO@DOMYIDACHY.PL

SOCIAL MEDIA: