Nasza firma posiada wielopokoleniową tradycję w wykonywaniu konstrukcji dachów i pracy z drewnem. Dziadek właściciela – Jakub Borkowski był mistrzem ciesielstwa. W latach powojennych pracował jako stelmach (kołodziej), zajmując się produkcją wozów drewnianych, drewnianych kół do wozów, sań oraz drewnianych beczek. Od lat 70.  budował drewniane domy z bala i stodoły oraz konstrukcje dachów. Nauczył on swojego syna Andrzeja Borkowskiego trudnej sztuki ciesielskiej. Przez wiele lat pracowali razem wykonując setki konstrukcji dachów i budując domy z bala. Podejmowali się zawsze nawet najtrudniejszych prac. Wykonywali renowacje zabytków oraz większości kościołów w okolicy. W ich rodzinnych stronach mówiło się nawet: „Jak po dachy to do Borkowskich”. Andrzej Borkowski w swojej długoletniej karierze zrealizował ponad 1500 konstrukcji dachów i jest obecnie najlepszym specjalistą w tej dziedzinie.

Wszystkie budowy staramy się realizować wykorzystując najlepsze, dostępne na rynku materiały. Jesteśmy bezpośrednim dystrybutorem wielu materiałów budowlanych najwyższej jakości. Realizujemy inwestycje kompleksowo: od koncepcji, przez projekt i pozwolenie na budowę, do stanu deweloperskiego. Jesteśmy aktywnym członkiem Stowarzyszenia Dom Drewniany i Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe.

Robert Borkowski, właściciel firmy, pracował razem ze swoim ojcem i dziadkiem, zdobywając od nich cenne doświadczenie i umiejętności w zakresie sztuki ciesielskiej. Już od najmłodszych lat z zainteresowaniem przyglądał się ich pracy i pomagał na budowach. Od 2005 roku rozpoczął prowadzenie własnej firmy, zajmującej się wykonywaniem konstrukcji dachów i budowaniem domów z drewna. Działalność prowadzi nieprzerwanie aż do dziś, ciągle rozwijając firmę i poszerzając zasięg jej działania.

OFERTA

Aby zapoznać się z ofertą budowy domu z gotowych projektów
opracowanych przez naszą firmę, zapraszamy do zakładki PROJEKTY.

Technologia naszej firmy przewiduje w większości prefabrykację ścian i dachów na hali produkcyjnej, a następnie montaż domów, z gotowych elementów, na miejscu budowy. Przygotowanie prefabrykatów trwa około 30 dni, a sam montaż domu do stanu zamkniętego zajmuje średnio 3 dni. Odbywa się on na wcześniej przygotowanym fundamencie.

Prefabrykacja odbywa się na hali produkcyjnej pod ścisłą kontrolą i w optymalnych warunkach. Pozwala to na uniknięcie wielu błędów popełnianych na budowach w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. To gwarancja terminowego zakończenia prac niezależnie od pogody. W naszej fabryce domów stosujemy zaawansowaną pełną prefabrykację, co oznacza, że przygotowujemy ściany zewnętrzne, wewnętrzne, stropy i dachy.

Prefabrykowane wiązary są obecnie najbardziej optymalnym rozwiązaniem konstrukcyjnym jeśli chodzi o wykonywanie dachów. Są one w całości wykonywane w fabryce, gotowe przewożone na budowę i tam montowane. Montaż konstrukcji wiązarowej dachu na domu trwa nie dłużej niż jeden dzień. Dach z pokryciem gotowy jest już w 3 dni. Wiązary otwarte stosujemy zwykle w domach z poddaszem użytkowym. Pozwalają one na znaczne oszczędności wynikające z tego, że pas dolny wiązara jest jednocześnie stropem nad parterem, a wysoka ścianka kolankowa zapewnia większą powierzchnię użytkową poddasza.

Do budowy modułów wykorzystywane są produkty najwyższej jakości. Profesjonalny zespół specjalistów planuje wcześniej z największa starannością wszystkie szczegóły szybkiego montażu. To doskonałe rozwiązanie rozbudowy hotelu zupełnie nieuciążliwe dla gości. Projekt wnętrza hoteli modułowych tworzony jest zgodnie z najnowszymi trendami. Przestronne pokoje, wykończone z największą starannością zapewnią komfort wypoczynku. Połączenie drewna z innymi materiałami tworzy elegancką kompozycję. Prosta bryła, duże przeszklenia i modna elewacja tworzą wyróżniającą się architekturę. Efekt końcowy to imponujące obiekty tworzone zgodnie z najwyższymi standardami.

Technologia prefabrykowana przyszłością inwestycji deweloperskich.

Pokazowe osiedle w Siedlcach – Osiedle Zachodnie to inwestycja obejmująca budowę 37 wolnostojących, energooszczędnych domów jednorodzinnych, budowanych przez naszą firmę. Osiedle zlokalizowane jest w Siedlcach przy ulicy Zachodniej. Działki mają powierzchnię od 520 do 1022 m2. Wolnostojące, piętrowe domy jednorodzinne zapewniają najwyższy komfort życia. Domy budowane są z naszego autorskiego projektu DID 202G. Zapraszamy do oglądania naszego osiedla online oraz na żywo. Chętnie pokażemy jak wyglądają domy w środku oraz podzielimy się naszym doświadczeniem.

www.osiedlezachodnie.com

 

Stodoły weselne stają się w naszym kraju bardzo popularne. Wiele młodych par marzy aby zorganizować klimatyczne wesele w wiejskim stylu. To, co wyróżnia stodołę weselną na tle innych miejsc, to na pewno jej niezapomniany wygląd. Po wejściu do takiego budynku możemy podziwiać masywną, drewnianą konstrukcję opartą na tradycyjnych sochach. Wielkie przeszklone ściany dodają nowoczesności i sprawiają, że wnętrze jest wypełnione światłem. Drewniana elewacja nadaje sielski charakter i dopełnia wyjątkowość tej budowli.

ENERGOOSZCZĘDNE DOMY DREWNIANE

NASZ ADRES:

ŻELKÓW KOLONIA
UL. PIASKOWA 27
08-110 SIEDLCE

+48 505 027 173

BIURO@DOMYIDACHY.PL

SOCIAL MEDIA: