DOMY PARTEROWE, PIĘTROWE, Z PODDASZEM

Technologia budowy domów drewnianych pozwala na wznoszenie zarówno budynków parterowych jak i piętrowych. Pośrednim rozwiązaniem, które jest jednocześnie najbardziej ekonomiczne jest dom z poddaszem użytkowym.

Dom parterowy to najlepszym wybór dla osób ceniących sobie wygodę użytkowania  (które nie lubią chodzić po schodach). Sprawdzą się również dla osób w podeszłym wieku, dla których ciągłe chodzenie między piętrami może być męczące.

Dom parterowy wymaga jednak znacznie większej działki niż domy piętrowe, aby uzyskać w efekcie taką samą powierzchnię użytkową.

Dom z poddaszem użytkowym jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, ponieważ wykorzystuje się przestrzeń między parterem a dachem. Małym nakładem można podnieść dach i uzyskać w pełni funkcjonalną przestrzeń użytkową. Dzięki zastosowaniu wiązarów otwartych można uzyskać wysokość ścianki kolankowej (czyli tej niższej ściany na poddaszu) nawet 1,5 m. Taka wysokość zapewni możliwość komfortowego użytkowania całego poddasza.

Dom piętrowy to propozycja dla większych rodzin oraz osób, które nie lubią skosów w pokojach lub cenią sobie dużą przestrzeń w każdym pomieszczeniu.

Dwie pełnowymiarowe kondygnacje zapewnią możliwość dowolnej aranżacji wnętrza i pozwolą na całkowite wykorzystanie miejsca. Dom piętrowy idealnie sprawdzi się również jako dom wielopokoleniowy.